- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(222-00044)
Physical Characteristics
| Height | 42.4 mm |
| Width | 76.3 mm |
| Depth | 118.2 mm |
| Product Color | Peach |
Miscellaneous
| Platform Supported | Mac |
| PC | |
| Operating System Compatibility | Windows 11 |
| Windows 10 | |
| Windows 8.1 |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 222-00044 |
| Manufacturer Website Address | http://www.microsoft.com/en-au |
| Manufacturer | Microsoft Corporation |
| Product Name | New Bluetooth Ergonomic Mouse |
| Brand Name | Microsoft |
Pointing Device
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Number of Programmable Buttons | 2 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Bluetooth Version | 5 |
| SKU | 222-00044 |
| Barcode # | 889842659191 |
| Brand | MICROSOFT |
| Shipping Weight | 0.2200kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





