- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(8L3-00009)
Built-in Devices
| Microphone | Yes |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB Type A |
Lens
| Focus Modes | Auto-focus |
Display & Graphics
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Field Of View (FOV) Angle | 78° |
General Information
| Product Type | Webcam |
| Manufacturer Part Number | 8L3-00009 |
| Manufacturer Website Address | http://www.microsoft.com/en-au |
| Manufacturer | Microsoft Corporation |
| Product Name | Modern Webcam |
| Brand Name | Microsoft |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Monitor |
| Notebook |
Physical Characteristics
| Cable Length | 1.50 m |
| Weight (Approximate) | 88.3 g |
| Height | 5.1 cm |
| Width | 3.6 cm |
| Depth | 7.5 cm |
| Mounting Type | Tripod Mount |
| Product Color | Matte Black |
| Polished Black |
| SKU | 8L3-00009 |
| Barcode # | 889842758580 |
| Brand | MICROSOFT |
| Shipping Weight | 0.1800kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





