Don't pay: $430.00
$335.00
SAVE $95.00 (22%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(920-010937)
Power Description
| Power Source | Battery |
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Type | Mouse |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Ergonomic Fit | Right-handed Only |
| Movement Resolution (dpi) | 8000 |
General Information
| Product Type | Keyboard & Mouse |
| Manufacturer Part Number | 920-010937 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | MX Keys Combo for Business Keyboard & Mouse |
| Product Line | MX Keys Combo for Business |
| Brand Name | Logitech |
Keyboard/Keypad
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization | English (US) |
| Number of Keys | 108 |
| Keyboard/Keypad Features | Full-size Keyboard |
| Battery Indicator | |
| Ambient Light Sensor | |
| Rechargeable Battery | |
| Keyboard/Keypad Type | Keyboard |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Keyswitch Technology | Scissors |
| Backlight | Yes |
Physical Characteristics
| Keyboard/Keypad Height | 131.63 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 430.20 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 20.50 mm |
| Pointing Device Height | 124.90 mm |
| Pointing Device Width | 84.30 mm |
| Pointing Device Depth | 51 mm |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 810 g |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 141 g |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Platform Supported | Mac |
| PC | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| FSC | |
| RoHS | |
| Operating System Compatibility | Windows 10 |
| Mac OS X 11.0 Big Sur | |
| Linux | |
| iPadOS 14 | |
| iOS 14 | |
| ChromeOS | |
| Android 9+ | |
| Windows 11 |
| SKU | 920-010937 |
| Barcode # | 97855178268 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.6100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





