- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(NBES0305)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
General Information
| Product Type | Network Cable |
| Manufacturer Part Number | NBES0305 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | NBES0305 |
| Product Name | NetBotz 0-5V Cable |
| Product Line | NetBotz |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 149.7 g |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Technical Information
| Cable Length | 4.57 m |
| Conductor | Copper |
| Connector Type on First End | RJ-45 Network - Male |
| Connector on First End Details | 1 x RJ-45 Network - Male |
| SKU | NBES0305 |
| Barcode # | 731304263579 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






