- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Corsair Void Elite RGB Gaming Headset - Carbon - 7.1 Surround Sound - Frequency Response: 20Hz ~ 30 kHz - Headphone Sensitivity: 116dB (+/-3dB) - Wired USB Connection (1.8 Metres) - 50mm Headphone Drivers - Omni-Directional Microphone (100Hz ~ 10kHz) - Breathable Microfiber - Plush Memory Foam - Discord Certified - Dynamic RGB Lighting - On-Ear Controls - Corsair iCUE Software - CA-9011203-AP - 2 Years Limited Warranty
CORSAIR VOID RGB ELITE USB Premium Gaming Headset with 7.1 Surround Sound, Carbon
(CA-9011203-AP)
Specifications
| Audio Input | 7.1 Surround |
| Colour | Carbon |
| Connectivity | Wired, USB |
| Frequency Response | 20Hz - 20 kHz |
| Microphone | Unidirectional noise cancelling |
| Misc. | |
| Product Type | Headset |
| Technology | |
| Warranty | 2 Years |
| SKU | CA-9011203-AP |
| Barcode # | 840006609896 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 1.7000kg |
| Shipping Width | 0.094m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.003760000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





