- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech G332 Stereo Gaming Headset - 2m Cable - 50mm Drivers - Frequency Response: 20Hz - 20KHz - Impedance: 39 Ohms (Passive), 5k Ohms (Active) - Sensitivity: 107dB SPL/mW - Microphone: Cardioid (Unidirectional) Pickup Pattern, 100Hz-20KHz Frequency Response - Compatible with PC, PS4™, Nintendo Switch™ and Xbox One™ - 981-000823 - 2 Years Limited Warranty
(981-000823)
Specifications
| Audio Input | 107dB SPL/mW Audio Sensitivity |
| Colour | Black |
| Connectivity | 3.5 mm cable. |
| Frequency Response | 20 Hz-20 KHz |
| Microphone | Microphone (Boom) Microphone Pickup pattern: Cardioid (Unidirectional) |
| Misc. | |
| Product Type | Gaming Headset |
| Technology | |
| Warranty | WARRANTY INFORMATION:2 Year Warranty |
| SKU | 981-000823 |
| Barcode # | 97855149176 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.5600kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.231m |
| Shipping Cubic | 0.005082000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





