- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(NBAC0213P)
Miscellaneous
| Compatibility | APC NetBotz Camera Pod |
Technical Information
| Cable Length | 5 m |
| Conductor | Copper |
| Jacket Type | Plenum |
| Cable Type | USB |
| Connector Type on First End | USB 2.0 Type A - Male |
| Connector Type on Second End | USB 2.0 Type A - Female |
| Connector on First End Details | 1 x USB 2.0 Type A - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x USB 2.0 Type A - Female |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 240 g |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | Data Transfer Cable |
| Manufacturer Part Number | NBAC0213P |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | NBAC0213P |
| Product Name | NetBotz USB 2.0 Latching Repeater Cable - Plenum |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | NBAC0213P |
| Barcode # | 731304262824 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.2400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






