- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(NBAC0214L)
Miscellaneous
| Compatibility | NetBotz Camera Pod |
Technical Information
| Cable Length | 5 m |
| Conductor | Copper |
| Jacket Type | LSZH |
| Cable Type | USB |
| Connector Type on First End | USB 2.0 Type A |
| Connector Type on Second End | USB 2.0 Type B |
| Connector on First End Details | 4-pin USB 2.0 Type A |
| Connector on Second End Details | USB 2.0 Type B |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 230 g |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | Data Transfer Cable |
| Manufacturer Part Number | NBAC0214L |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | NBAC0214L |
| Product Name | NetBotz USB Latching Cable |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | NBAC0214L |
| Barcode # | 731304262077 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






